+36 26 560 043
Utazás módja
Ország
Dátum
Utazás módja
Térség
Hajótársaság
Hajó
Dátum
Rugalmasság
Utazás időtartama
Ár (tól-ig)

Dél-Korea és Tajvan felfedezése

Tajvan, Körutazás Taiwanban

Szállás típus: Program szerint
Ellátás: Reggeli
Utazás módja: Repülővel
Időtartam:
Típus: Egzotikus út, Körutazás
Indulás:

TÁVOL-KELETI CSODÁK!
DÉL-KOREA ÉS TAJVAN
FELFEDEZÉSE


TÁVOL-KELETI CSODÁK!
DÉL-KOREA ÉS TAJVAN
FELFEDEZÉSE


Utazás:
Bp. – Dubaj – Szöul és Tajpej – Dubaj – Bp. útvonalon nemzetközi repülőjárattal, Puszan – Tajpej között repülőjárattal, Szöulból Daeguba KTX gyorsvonattal, a kirándulásokon autóbusszal.
Elhelyezés:  középkategóriás szállodák fürdőszobás / WC-s szobáiban
Ellátás:  reggeli, fakultatív félpanzió

Program

1. nap: Budapest – Szöul

Indulás Budapestről a délutáni órákban. Éjszaka a repülőn.

2. nap: Szöul
Érkezés Dél-Korea fővárosába, SZÖUL-ba a kora esti órákban.  A város esti forgatagának felfedezése útban a szálloda felé. Szállás Szöulban.

3. nap: Szöul
Városnézés SZÖUL-ban. A Gyeongbok Palota az öt megmaradt palota közül a legnagyobb és legpompásabb. A XIV–XX. századig, a Csoszon-dinasztia uralkodása idején ez volt a központi királyi palota, melynek komplexumához gyönyörű templomok, pavilonok, múzeumok tartoznak. A Cshangdokkung a koreai Csoszon-dinasztia szöuli öt palotája közül a másodikként épült 1405-ben. Nevének jelentése „virágzó erény”. A XVI. századi japán invázió idején leégett, 1609-ben újjáépítették. Megépítésétől a japán támadásig másodlagos palotaként funkcionált, az újjáépítés után ez lett a dinasztia székhelye, több mint 250 éven át. A palota az UNESCO Világörökség része, itt forgatták a nagysikerű „A palota ékköve” című kosztümös sorozat néhány epizódját. Ellátogatunk még a két palota közelében található középkori faluba is (Bukchon Hanok). A skanzenben hagyományos koreai faházak (Hanok) láthatóak. Szállás Szöulban.

4. nap: Demilitarizált övezet – Szöul

Kirándulás a Szöultól csupán 40 km-re fekvő Koreai Demilitarizált Övezethez. A 258 km hosszú és 4 km széles határsáv választja el egymástól a két Koreát. A világ legveszélyesebb demarkációs vonalát a déli oldalon a világ egyik legfejlettebb hadserege védi. Irány a két Korea közti határátkelő, az Egyesülés hídja, majd a Demilitarizált övezet látogatóközpontja! Megnézzük még az 1978. október 17-én véletlenül felfedezett, harmadik alagutat is, ami az övezet legérdekesebb látnivalója, melyen óránként akár 10.000 katona képes áthaladni. A Dora – kilátóból pedig tiszta éghajlati viszonyok mellett akár Észak-Koreába is átláthatunk. Délután a városnézés folytatása SZÖUL-ban: Városháza és környéke, ahol a hagyományos koreai kultúra találkozik a felhőkarcolók modern világával, a Toksu palota, ahol egy őrségváltási ceremóniát is láthatunk… szerencsés esetben, Gangnam negyed köztük a Samsung központjával, majd befejezésként a 236 méter magas N Szöul-toronyból megcsodáljuk a hatalmas metropolisz panorámáját.  Szállás Szöulban.

5. nap: Szöul – Heinsza (Haeinsa) – Kjongdzsu (Gyeongju)

Reggel transzfer a vasútállomásra, utazás a KTX szuper-expressz vonattal DAEGU-ba. Kirándulás a Kajaszan (Gajaszan) Nemzeti Parkba, majd félórás sétát követően a Heinsza-szentély megtekintése. Dél-Korea legjelentősebb, IX. századi buddhista szentélye a Világörökség része. Itt található a Tripitaka Koreana, a buddhista írások legátfogóbb dél-kelet ázsiai gyűjteménye, mintegy 80.000 lenyomattal. Ezt követően irány KJONGDZSU városa. „Korea Athénja”-ban, a Silla dinasztia egykori fővárosában ismerkedés a Silla királyság emlékeivel: sírok, Nemzeti Múzeum, a korszak felbecsülhetetlen értékei, valamint Ázsia egyik legtisztább csengésű, és legrégebbi harangja, az „Emille harang” stb. Szállás Kjongdzsuban.

6. nap: Kjongdzsu (Gyeongju)
Kirándulás a Silla birodalom területén. A Szokkuram sziklabarlang a világ egyik legfontosabb buddhista búcsújáróhelye, híressége a tengerre néző, fehér Buddha-szobor, ahova félórás gyaloglással jutunk el. A Pulguksza-szentély az egyik legrégebbi kolostor-együttes, több eredeti Silla ereklyével. Következő állomásunk Cheomseongdae, a világ legrégebbi csillagvizsgálója, majd a Tumuli-Parkban a királysírok gyűjteménye. A napot este egy tradicionális kulturális műsor megtekintésével zárjuk. Szállás Kjongdzsu ban.

7. nap: Kjongdzsu (Gyeongju) – Puszan – Tajpej

Délelőtt, útban PUSZAN felé, első megállónk az ország egyik legnagyobb templománál lesz, a Tongdosa-szentélynél, mely szobrok mellett egyedi műkincsek gyűjteménye. Városnézés PUSZAN-ban:Jagalchi halpiac, Yongdusan Park és torony, Gukje piac, Haeundae Beach, Yonggungsa Szentély, Gwangan híd. Az esti órákban utazás repülővel TAJPEJ-be, érkezés után transzfer a szállodába. Szállás Tajpejen.

8. nap: Tajpej – Nap és Hold tó
Utazás a sziget belsejébe, a NAP és Hold tó vidékére, Tajvan legnagyobb és legszebb tavához. A Konfuciusnak és a háború istenének felszentelt, észak-kínai stílusban épült Wen Wu Buddhista templom, és a Shabalan-hegy tetején álló 46 m magas, 1 km gyaloglással elérhető Tse-en Pagoda megtekintése. Szállás a Nap és Hold tó környékén.

9. nap: Nap és Hold tó – Tajnan – Kaohsiung

Utazás TAJNAN-ba, a sziget legrégebbi városába. A Chikan Torony, az egykori holland erődítmény megtekintése, mely a Fort Providentia Vörösszőrűek erődjének az alapjaira épült. A Konfuciusz-Templom a sziget legrégibb konfuciánus temploma, 1665-ben Chen Yonghua tábornok építtette. Útközben látogatást teszünk még a Fo Guang Shan buddhista monostorban, a sziget legnagyobb buddhista szentélye egy 40 m magas Buddha szobrot és másik 480 kisebbet őriz. A sziget második legnagyobb városába, KAOHSIUNG-ba érkezve megnézzük a város egyik védjegyét, a Szerelem-folyót, és a másik jelképét is, ami egy ikerpagoda a Lótusz tónál. Rövid séta a tóparton, ahol a Sárkány- és a Tigris-pagodán túl rengeteg templom és pagoda látható még. Szállás Kaohsiungban.

10. nap: Kaohsiung – Kenting – Tajtung

Reggeli után irány Tajtung. Útközben megálló a Maobitou partszakaszon, valamint Eluanbi 1882-ben épült világítótornyánál. Séta a búja vegetációval borított Kenting Nemzeti Parkban, ami Tajvan egyetlen trópusi botanikus kertje. Továbbutazás a sziget keleti partvonala mentén TAJTUNG-ba. Szállás.

11. nap: Taitung – Hualien
Utazás Hualienbe. A hosszú út számos látnivalót kínál: a Kis Yehliu sziklás partszakasz, a Nyolc Angyal-barlang, a Ráktérítő emlékmű, a Három tündér-szikla. Szállás HUALIEN-ben, melyet a legkellemesebb klímájú városnak tartanak Tajvan szigetén.

12. nap: Hualien – Taroko – Tajpej

Látogatás a Taroko Nemzeti Parkban. A park fő látványossága a Taroko-szurdok, melyet festői hegyek zárnak körbe és gyors folyású folyók szabdalnak. Megtekintjük a Fecske-barlangot és az Örök Tavasz Szentélyét, amely az útépítésben elhunyt munkásoknak állít emléket. Séta a természeti erők által a sziklába vájt barlangok között. Látogatás egy márványüzemben, mivel a park területén értékes márvány és jáde bányák találhatók. Útban vissza a főváros felé, láthatjuk a lenyűgöző Cingshuei sziklákat. Szállás TAJPEJ-ben.

13. nap: Tajpej

Egész napos városnézés: Mártírok szentélye, Nemzeti palotamúzeum (több mint 650.000 kínai bronz-, jade-, porcelán műtárgyból, festményből, kalligráfiából áll), Tajvan Nemzeti Demokrácia Csarnoka. A Lungshan templom a város leghíresebb temploma, a hagyományos tajvani építészet szimbóluma, mely más régi tajvani épületekhez hasonlóan megőrizte dél-kínai jellegét. Fotózási lehetőség a modern negyedben, a város jelképévé vált TAJPEJ 101-es toronynál, mely 2009-ig a világ legmagasabb épülete címet birtokolta. Esti órákban transzfer a repülőtérre, hazautazás a menetrend függvényében átszállással.

14. nap: Budapest

Hazaérkezés Budapestre a menetrend függvényében.
Találatok - /

Indulás

Időtartam

Szobatípus

Ár

 

 

Adat / lap
/

Repülőtéri illeték: kb. 138.000,- Ft (Az indulásig változhat!)

Belső repülőjegy: 290,- USD (Indulás előtt, irodában fizetendő!)

Félpanziós felár: 72.900,- Ft (AJÁNLOTT! 2 ebéd + 10 vacsora)

Egyágyas felár: 210.000,- Ft

A részvételi díj a belépőjegyek árát magában foglalja.

Kedvezményes csoportos útlemondási biztosítás díja: 1,5 %.
A BBP utasbiztosítást a részvételi díj tartalmazza.

Szervízdíj / Borravaló: 60,- USD
Felhívjuk szíves figyelmüket arra, hogy a Szervízdíj / Borravaló az idegenforgalomban bevett szokás, ajánlott, egyes országokban pedig kötelező (pl. gépkocsivezető, idegenvezető, szállodák, éttermek stb.). A helyiek az ajánlott borravalót elvárják, kötelezőnek tekintik!



UNESCO Világörökségek:
Szöul: Cshangdokkung palotaegyüttes és a Csoszon-dinasztia királysírjai
Kajaszan: Heinsza-szentély
Észak-Kjongszan: Szokkuram-barlang és a Pulguksza templomegyüttes


A változtatás jogát fenntartjuk!

Érintett desztinációk:

Tajvan

Látnivalók: Taipeiben, a fovárosban, 6 millió ember él, ezért számítsunk rá, hogy óriási a tömeg az utcákon, rengeteg autó van az utakon és fullasztó szmog a levegoben. A város nem az a hely, ahol az ember kipihenheti a fáradalmakat, de ne ijedjünk meg a tömegtol, ha bátrak vagyunk érdekes helyeket találhatunk, és remek ételeket ehetünk.

Tienhsiang Tajvan legszebb természeti csodájával várja a turistákat. A Taroko szurdok 19 kilométer hosszú, a sebesen robogó folyó gyönyöru sziklák között halad végig. Az egyik nagy vízesésnél van az Eternal Spring Shrine, amely a Taroko út építése közben elhunyt 450 munkás emlékének tiszteleg. A közelben még rengeteg csodálatos kirándulóhely található, érdemes pár napot rászánni a környékre.

Alishan az ország leghíresebb hegyvidéki pihenohelye, ha megtelt a tüdonk a taipei szmoggal, itt ki tudjuk tisztítani. Ebbol a városból indul a hagyományos chushani hajnali mászás, a lélegzetelállító hegyi gozvasút, de innen indulnak az embert próbáló, a Yushan csúcsra tartó, hegymászó túrák is. Tainan a sziget templomvárosa, az osi tajvani kultúra orzoje. A több mint 100 templom közül a legismertebbek a Keleti Hegy templom, az ezerkarú istennoszobráról nevezetes Mito templom, a Chuhsi, Tajvan legnagyobb és legszebb temploma és a hagyományos buddhista templom, a Kaiyuan. A közelben található Woozland vízi csúszda parkja a földi szórakozás kedveloinek nyújt remek kikapcsolódást.

Éghajlat:
Az országot Kínától egy mindössze 160 kilométer széles tengersáv választja el, területe Magyarországénak a harmada. A lakosság 90%-a a nyugati, termékeny területeken él, az ország többi része ugyanis hegyvonulatoktól szabdalt. A Jushan hegy 3952 méter magasságával Tajvan legmagasabb pontja. Néhány kisebb sziget tartozik még a fo szigethez, ezek közül a legnagyobb a Penghu, a Lanyu és a Liuchiu. A sziget éghajlata szubtrópusi, ennek ellenére a magasabb területekre utazva nem árt jó melegen öltözni. Télen rengeteg csapadék hullik, az északkeleti részeken eso, a hegyekben hó. A nyár nagyon meleg és meglehetosen fülledt, a hegyekben esos. Taipeiben a nappali homérséklet nyáron 30, télen 20 fok körül van.

Étkezési szokások:
A tajvaniak nemcsak enni, hanem etetni is nagyon szeretnek. Az ételek szinte azonosak a Kínában elterjedtekkel, egy kicsit talán fuszeresebbek. A shandong, a szecsuáni , a shanghai és a kantoni konyha minden remekmuvét kipróbálhatjuk, sot ki is kell próbálnunk, ha erre járunk. Bár Tajvanon elég rémiszto alapanyagokat - kígyót, kutyát, medvét - is felhasználnak, annak a valószínusége, hogy mi ezekkel találkozzunk nagyon csekély, hiszen ezek nagyon drágák, és csak gyógyhatása miatt használják oket, a mindennapi fozéshez nem.

Térség: Körutazás Taiwanban

Város: Körutazás Taiwanban


Dél Korea

Környezet, éghajlat:

Dél-Korea északon (micsoda meglepetés) Észak-Koreával határos, míg tengeri határai a Japán-tengeren Kínával és Japánnal közösek. A félszigetet ketté osztó határ a 38 szélességi fok mentén húzódik. Az ország területét, mely kicsivel nagyobb, mint Portugália többnyire hegyek borítják, melyek közül a legmagasabb a keleti parton magasodó Hallasan.

Az éghajlata négy jól elkülöníthető évszakra bontható: a nyár, vagyis a monszun június-júliusra, a kimondottan hideg tél pedig november-márciusra esik. A déli parton található Cheju-do az ország legmelegebb és legesősebb helye.

Látnivalók

Szöul egyszerre modern megapolis és ősi város. A várost a koreai háború után teljesen újjá kellett építeni, 12 sávos autópályák és felhőkarcolók uralják. Azonban elrejtve rengeteg ősi templom, paloták és pagodák rejtőznek városszerte. A Han-gang-folyó vágja ketté a várost, mely három legfontosabb kerülete: Chung-gu a központi negyed, Chongo-gu az olcsóbb szállások helye és It'aewon-dong, ahol a legtöbb bolt, bár és szórakoztató létesítmény van.

Szöul méltán palotáiról a leghíresebb, a Kyongbokkung palota a legismertebb, melyet a Yi dinasztia idején épült. Habár a palota 500 épületéből a japánok szinte mindet megsemmisítették később mindet rekonstruálták, majd ez történt a koreai háború után is. A palota valójában több épület együttese, a közülük az egyik pagoda és egy két emeletes trónterem emelkedik ki látvány szempontjából. A palota területén található Népi Múzeum azt mutatja be, hogyan éltek az egyszerű koreaiak az idők folyamán. Egy másik kiemelkedő palota a Ch'anggyonggung, mely 1014-ben épült. Hajdanán az uralkodó nyári palotája volt, majd a japánok lerombolták. Mindazonáltal épp elég látnivaló maradt itt a Koryo dinasztia korából köztük csillagászati műszerek, egy botanikus kert és több kőhíd. Egy gyaloghídon átkelve a palota túloldalára eljutunk a Chongmyo kriptához, ahol mind a 27 Yi dinasztiából származó uralkodó síremléke látható.

A város legszebb parkja a T'apkol, mely az ottlévő márvány pagodáról kapta a nevét. Itt kiáltották ki 1919-ben a függetlenséget. A város másik híres parkja a Namsan, ahol a világ harmadik legmagasabb tornya a Szöul-torony található. Ha valami komolyabb kikapcsolódásra vágyunk keressük fel a Hadtörténeti Múzeumot, mely a Yongsan-gu katonai táborban található. Az elsőszámú nemzeti kincs a Namdaemun Kapu egykoron Szöul főkapuja volt. A 14. században épült a jelenlegi vasútállomás közelében. Közelében a Lotte World teljes ellentétben áll a kapu magányos büszkeségével, ez ugyanis a helyi Disney-világ, ahol az egész család órákon át szórakozhat.

Skanzen (falumúzeum)

Furcsán hangzik, de ez a legízlésesebb módja a koreai vidék életének megismeréséhez, anélkül, hogy órákig kellene buszozni és furcsa helyeken aludni. A faluban minden, hagyományos lakó, mezőgazdasági és közigazgatási épület megtalálható az ország minden tájáról, ráadásul konfuciánus iskolát, buddhista templomot és piacot is találunk itt. A falu valódi, nem csak egy turista látványosság - az emberek, kiket itt látunk valóban itt élnek és dolgoznak minden nap. Minden nap táncelőadásokban és felvonulásokban gyönyörködhet az ide látogató. A Skanzenba húszpercenként indul busz Szöulból.

Soraksan Nemzeti Park

Ez a nemzeti park vezeti a slágerlistát, egyszerűen nem írható le. A keleti parton a demilitarizált övezet közelében fekszik sziklás csúcsok, dús zöld erdők, ezernyi vízesés, strandok és ősi templomok a védjegyei. Az ősz a legalkalmasabb az idelátogatásra, amikor a hulló levelek sokszínű árnyalatai parádés látványt nyújtanak. A szemet gyönyörködtető látvány természetesen hatalmas tömegeket vonz ide, ne számítsunk magányos erdei utakra. Ha meg akarunk szökni a tömeg elől, menjünk fel Belső-Sorakba kempingezni a park nyugati részén. Akik szeretik a természet szépségeit a megszokott luxussal övezni azoknak az Osaek meleg forrás környéke ajánlható Dél-Sorak környékén.

Kyongju

Majdnem 1000 évig a 10. századig Kyongju volt a Silla dinasztia fővárosa. Jelenleg, 1000 évvel később a Kyongju kisvárosnak álcázott hatalmas szabadtéri múzeum. A város közepén a Tumuli park hatalmas fallal körülvett területén 20 királyi sír található. Nem sokkal messzebb Ch'omsongdae egy halom kőre emlékeztet, de valójában Kelet-Ázsia egyik legrégebbi csillagvizsgálója. A sziklák a napok és hónapok allegóriái. A várost átszelő folyó másik oldalán található az ország legrégebbi síremléke az Onung, valamint az elegáns Posokjong Bower kert. A Silla építészet legimpozánsabb alkotása a Pulguska templom, mely a várostól 16 km-re lévő sziklateraszokra épült. Az épület belső festménye Ázsia legszebb művészeti emlékei közé tartoznak. A templom fölött lévő Sokkuram Grotto-ról tekint le Kyongjura az ülő Buddha szobra.

Songnisan Nemzeti Park

Közép-Korea legszebb nemzeti parkja, látogatói számára a legnagyobb vonzerő a Popchusa templom, mely a legnagyobb és talán leglenyűgözőbb az országban 533-ban épült és ma is látható alakját 1624-ben nyerte el. Az ötemeletes pagoda mellett a 33 méter magas Buddha szobor tornyosodik, mely a Kelet legmagasabb szobra. Érdekessége, hogy egyetlen bronz tömbből áll a hatalmas alkotás.

Dél-Korea folyamatosan tör a környék legdrágább országának címére, a régióban már csak Japán előzi meg. Megközelítőleg 50 dollár az a határ, ahonnan már kényelmesen és kicsit szórakozva meg lehet úszni egy napot. Az amerikai katonai bázisokon lehet dollárral fizetni, de máshol ne is próbálkozzunk vele. Legkönnyebben a dollárt és a yent váltják, de más kemény valuta sem jelenthet problémát. Ha tehetjük utazási csekkeket vigyünk, mert ezeket a készpénznél jobban váltják. A nagyvárosokban számos ATM található, egyetlen probléma az, hogy az utasítások koreai nyelvűek. A hitelkártyákat széles körben elfogadják. Borravaló adását nem várják el, ugyanis a legtöbb helyen már 10% szervizt tartalmaz a számla összege. Alkudozni csak kis boltokban és piacokon lehet, de csak udvariasan és mosolyogva.
Lehetőség szerint, ha tehetjük ősszel szeptember-novemberben keressük fel Dél-Koreát. Ilyenkor az idő napos, az ég gyönyörű kék és az őszi táj egyszerűen elbűvölő. A tél általában hideg és hűvös. Ha azonban szeretjük a hóborította templomokat, a csontfogyasztó hideget és a síelés izgalmát akkor ilyentájt utazzunk. A tavasz (április, május) szintén elbűvölő, de ilyenkor szállják meg az országot a japán turisták és emiatt lehet, hogy nem jutunk jobb minőségű szálláshoz. A nyár meleg, zsúfolt, esős, az utak sarasak, mindenfelé a tájfun fenyeget és ráadásul drága is.

Nemzetközi repülőterek:

CJU - Cheju, South Korea - Cheju
KPO - Pohang, South Korea - Na
KUV - Kunsan, South Korea
PUS - Pusan, South Korea - Kimhae
RSU - Yosu, South Korea - Yosu Airport
SEL - Seoul, South Korea - Kimpo International
SHO - Sokcho, South Korea
TAE - Taegu, South Korea
USN - Ulsan, South Korea
YEC - Yechon, South Korea - Yechon

Az ország összes nagyvárosát repülők is összekötik, de nem érdemes a plusz költséget vállalni, mivel a távolságok egyáltalán nem jelentősek. Ráadásul a földi közlekedés minden utazó álma: a buszok gyorsak, pontosak és biztonságosak. Két fajta busz közül választhatunk: chikheng (hagyományos) és kosok (expressz). A buszokon a helyfoglalás érkezési sorrendben történik. A vasút hálózat is kiterjedt, de nem annyira mint a közti közlekedés, ellenben minden vonatra helyre szól a jegy. Fontos közlekedési eszköz a távolsági iránytaxi, melyek a fontosabb városok és turista látványosságok között járnak. A kocsik óra nélkül mennek, mindig alkudjunk előre a viteldíjra.

Térség: Körutazás Dél-Koreában


Város: Körutazás Dél-Koreában


Válogasson útjaink közt téma szerint!