+36 26 560 043
Utazás módja
Ország
Dátum
Utazás módja
Térség
Hajótársaság
Hajó
Dátum
Rugalmasság
Utazás időtartama
Ár (tól-ig)

Connemara és Galway Bay - 1 napos túra

32810.00 Ft/fő

Írország, Galway

Szállás típus: Nincs
Ellátás: Ellátás nélkül
Utazás módja: Szolgáltatás
Időtartam: 1 nap
Típus:
Indulás:

Igazi kelta vadon – látogasson el Connemara-ba – Írország leggyönyörűbb részére ezen a Dublinból induló egy napos túrára. Páratlan völgyektől egészen a Galway öbölig, egy 2 órás látogatással Galway városába, ez a túra tartalmaz mindent, amire vágyhat.

Connemara igazán Írország vadonjának számít. Az eredetileg krumpli termő területet az 1847-1851-es éhínség idején kifosztották és siváran hagyták, azonban szépsége még így is páratlan maradt.
Csodás tavaival, romantikus kastélyaival, kő falaival és elhagyatott völgyeivel Connemara olyan kasszasiker filmeknek nyújtott forgatási helyszínt, mint a John Wayne és Maureen O’Hara főszereplésével forgatott „A nyugdot férfi” című film (1952), és „A Guardista” című film (2011) Brendan Gleeson főszereplésével.

Túránk alakalmával megismerkedhetünk Írország eme csodálatos részével, valamint ellátogatunk Galway városába is, ahol körül-belül 2 órát fogunk eltölteni, mely elegendő idő ennek a tradícionális, színpompás, szépséges törzsi városnak felfedezésére.

 

PROGRAM:

Indulás: Reggel 8 körül Dublin városából.
Utunkat nyugatnak vesszük Connemara irányába. Utunk során keresztezzük Írország középföldét, mely bemutatja nekünk az ország valódi varázsát.
Connemaraba érkezésünket követően ellátogatunk a festői szépségű Cong faluba. Ez a terület elnyerte a nemzeti Tiszta-Város (Tidy-Town) díjat, mely egy több mint 60 éves hagyomány keretein belül, minden évben megrendezésre kerülő verseny. Cong települése ezen felül helyszínül szolgált az Oscar díj nyertes Hollywoodi film, „A nyugodt ember” forgatásához is.
Cong a hírességek körében is ismert helyszín. Az itt található Ashford kastély több ismert személy törzshelyévé vált, valamint esküvői helyszínként is szolgál, többek között Pierce Brosnan is itt tartotta álomesküvőjét.
Szépséges apátságoktól kezdve, középkori kastélyokon, folyókon, csillogó tavakon át egészen a csordogáló patakokig Cong egy igazi képeslapra illő látvánnyal kápráztató kis ékszerdoboza Írországnak. Congban lehetőségünk lesz ellátogatni az apátságba, a Szent Ágoston korabeli kolostor romjaihoz. Ezt követően lesz idő elfogyasztani egy finom ebédet ebben a gyönyörű faluban.
Megállónk után utunkat a Lough Corrib nevű tóhoz vesszük, mely Írország második legnagyobb tava (Lough Neagh a legnagyobb). A terület a halászatról vált ismertté, de páratlan változatos és bőséges a vadvilága is, vidrákkal, sólymokkal, menyétekkel és különböző fajtájú madarakkal. A tóhoz 356 különböző kis sziget tartozik, melyek közül a leghíresebb az Inchagoil sziget, ahonnan káprázatos kilátás nyílik a Maumturk hegyvonulatra, a Joyce Country nevű páratlan természeti kincsekkel rendelkező területre, valamint a Connemara hegységre.
Utunkat innen Connemara vadvidékén keresztül folytatjuk. Élvezhetjük az egyedi táj, a szép tavak, völgyek és a hegyes-dombos terület látványát.
Az éhínség időszakában kizsákmányolt, túlnyomó részt kelta területen élő emberek napjainkban is arra törekszenek, hogy megőrizzék a vidéki kultúra fennmaradó részét és a tradicionális ír életformát.
Innen visszautazunk Galway felé, a Maam völgyön keresztül. Utunk során rálátunk majd Connemara gyönyörű tavaira, melyek a 12 Ben-hegy lábánál csoportosulnak és teszik teljessé a festői szépségű tájat. Utunkat a Galway öböl mentén folytatjuk tovább Spiddal településen keresztül, miközben megcsodálhatjuk az Atlinti óceán partvonalát Galwaybe vezető utunk során.
Galway városa a törzsek városaként vált ismertté, valamint egykor Colombusz Kristóf otthonaként is szolgált. Galwayben körül-belül 2 órát fogunk eltölteni, mialatt lehetüségünk lesz hagyományos ír zenét hallgatni, felfedezni a várost, hosszú sétákat tenni, vagy megtekinteni a főbb látnivalókat, mint például a Spanyol boltív (Spanish Arch), a St. Nicholas katedrális vagy a színpompás Bevásárló utca. Az itt töltött idő alatt javasoljuk a világhírű Galway Bay-i osztriga megkóstolását is.
2 órás megállónk és egy élmény gazdag nap után visszaindulunk Dublinba.

A városba való visszaérkezés tervezett időpontja este 8 óra.

 

TÁJÉKOZTATÓ:

Túra indulása: márciustól – szeptemberig naponta, októberbertől – márciusig szerdán, szombaton és vasárnap
Indulási hely: Dublin belváros
Várható Indulás: 08:00
Túra nyelve: Angol

Túra ára:
32 810 Ft/fő felnőtt
21 890 Ft/fő gyerek

A túra foglalása adott napra történik. 
A Jegy vásárlása esetén, részvételi jegyet kap mellyel közvetlenül az autóbuszra szállhat fel.

Felszállásra a belvárosban 1 helyszínen van lehetőség.

08:00 am - 34 O'Connell Street Lower (The Spire) Cinema

A túra szervezői a programváltozás jogát fenntartják.

Találatok - /

Indulás

Időtartam

Szobatípus

Ár

 

 

2025-09-04 1 nap

32810.00 Ft/fő

Ajánlatkérés
Adat / lap
/

Érintett desztinációk:

Írország

Aki életében egyszer eljutott ide, az örökre az Ír-sziget rabja lesz - kivéve persze, ha ellen tud állni a gyönyörű tájaknak, a barátságos embereknek és az emberléptékű élettempónak, vagy ha ki nem állhatja, ha néha jól bőrig ázik. Méretéhez képest az Ír-sziget annyi látnivalót kínál a turistáknak, hogy az már szinte csalás - nem véletlen, hogy a sziget egyik legvirágzóbb iparága a turizmus. Az ide látogatók legtöbbjét a csodálatos táj vonzza, melynek változatosságát sok nagyobb ország is megirigyelhetné. Egynapi kényelmes autókázással Kilkenny grófság festői rétjeinek, kanyargó folyóinak és erdőségeinek világából Connemara drámai látványt nyújtó hegyei közé érkezhetünk, vagy eljuthatunk tavaihoz és elhagyatott tengerpartjaihoz. A sziget egyetlen pontja sincs 100 km-nél távolabb a tengertől, és bár nem találunk embert, aki napfürdőzni menne az Ír-szigetre, azért bőven akadnak családközpontú tengerparti üdülőhelyek és több kilométer hosszú, általában szinte elhagyatott, fövenyes tengerparti sávok is.
Sok más európai országhoz képest az Ír-sziget kellemesen ódivatúnak tűnhet, ám a gombamód szaporodó gyorséttermek az itteni városkák időtlen báját is aláaknázzák. A sziget hosszú és eseményekben bővelkedő történelme gazdag építészeti és művészeti hagyatékában találni történelem előtti építményeket, romjaiban is hangulatos apátságokat és elegáns, György kori kúriákat is.
Az Ír-sziget fő vonzerejét mégis az itt élő emberek jelentik. Bármilyen kockázatos dolog is általánosságban beszélni ötmillió valódi egyéniségről, a látogató benyomása mégis az lesz, hogy barátságosak, jó kedélyűek, ravaszak, és mindehhez olyan kellem és az élethez való könnyed hozzáállás társul, mely a helyzettől függően nemtörődömségnek, de akár hamisítatlan józan észnek is tűnhet. A leggyakrabban hallott mondás errefelé: "No problem", vagyis: semmi gond! A vidámságot az írek nagyon komolyan veszik, és nem is vallanak szégyent ezen a téren: nem kell hozzá más, csak egy alkalmas társ, egy-két pohárka, és máris folyik a csevegés.

Dublin

Mint annyi más főváros, Dublin is igyekszik betölteni az Ír Köztársaság központjának szerepét, ugyanakkor önálló egységként is megállja a helyét. A dubliniak előszeretettel gondolnak úgy magukra, mint egy különleges fajta tagjaira - a többi ír nem csekély bosszúságára. Kétségtelen, hogy ez a legnagyobb és legkozmopolitább város az egész Ír-szigeten. A dubliniak - a többi nagyváros lakóival ellentétben - általában örömmel elegyednek szóba az idegennel, akinek így azonnal alkalma nyílik megízlelni a varázslatos dublini akcentust. A turisták érdeklődésére számot tartó Dublin egy kisebb, gyalogszerrel is könnyen bejárható területen fekszik. A képtárak, múzeumok és fontosabb középületek a Liffey folyótól délre találhatók. Városszerte megcsodálhatjuk a díszes ajtótokokkal ékeskedő, impozáns vagy kevésbé feltűnő, sajnos gyakran megdöbbentően rossz állapotú György korabeli házakat. A legjobb állapotban fennmaradt részek a Trinity College-tól délre vannak, főleg a Merrion Square-en (itt érdemes megnézni a híres lakók tiszteletére elhelyezett emléktáblákat) és a Fitzwilliam Square-en.
Ezzel együtt Dublin rendkívül lebilincselő, több helyütt kifejezetten szép város, mely az ide látogatókat számtalan érdekességgel - kiváló múzeumokkal és képtárakkal, igényes üzletekkel és éttermekkel, első osztályú szórakozási lehetőségekkel - várja. Ezek után nem is véletlen, hogy 1991-ben Európában Dublin lett a Kultúra Városa.

Cork és a sziget déli része

Cork igazából soha nem törődött bele Dublin felsőbbrendűségébe. Lehet, hogy méretben a főváros után csak a második, de Cork is nyüzsgő nagyváros, melynek történelme legalább olyan régi és gazdag, mint vetélytársáé. Sajnos Cork a múlt néhány politikai konfliktusában a vesztes oldalán állt, ez is az egyik oka annak, hogy középkori és György korabeli épületeiből nem sok maradt épen. Ma néhány városrészében már a pusztulás és hanyatlás jelei mutatkoznak, de a város összességében mégis életerős és magabiztos benyomást kelt. Egy 18. századi látogató még hatalmas óceánjáró hajókat látott volna horgonyozni a város központjában, ahol most a Patrick Street és a Grand Parade található. Bár kettő híján a folyó valamennyi nagyobb csatornáját betemették, Cork szíve ma is folyóparti jelleget mutat.

ST ANN'S CHURCH,
SHANDON
Church Street Egy középkori templom helyén a 18. században építették a Szent Anna-templomot, amely érdekes, kétszínű tornyáról nevezetes: az egyik fele vörös homokkőből, a másik fehér mészkőből készült. Nyolc harangból álló harangjátékát csekély díj ellenében a látogatók is megszólaltathatják.

ST FINN BARRE’S CATHEDRAL
Bishop Street
William Burgesnek, az álgótikus stílus e lelkes hívének jellegzetesen féktelen tervei alapján az 1870-es években épült, mint sorrendben a harmadik székesegyház ezen a helyen. Külsejének részletgazdagsága után belső tere némileg kiábrándítónak mondható.


LÁTNIVALÓK A VÁROSKÖZPONTON KÍVÜL

CORK PUBLIC MUSEUM
Fitzgerald Park
A városi múzeum egy szép parkban álló György korabeli kúriában kapott helyet a Mardyke Walk mentén. A gyűjtemények Cork csipke- és üvegiparát és a kereskedelmi bankokat mutatják be.

DUNKATHEL HOUSE
Glanmire
Dunkathel egy 1790 körül épült György korabeli kúria. Látnivalói közül említésre méltó a 19. századi festett előcsarnok, a szép, Bathban bányászott kőből épült lépcsőház és több Adam-stílusú kandalló. Az antik ír bútorokon
kívül egy viktoriánus vízfestmény-gyűjtemény és egy kintorna is megtekinthető itt.

SZÓRAKOZÁS

Az Ír-szigeten az a felfogás, hogy az életnek a lehető legörömtelibbnek kell lennie, és hogy ezeket az örömöket másokkal is meg kell osztani. A városoktól távolabb a fő szórakozási lehetőség a pub, ahol az ember kedvére anekdotázgathat vagy nótázgathat. Sok városban helyi színjátszókör működik, esetleg vándortársulatokat hívnak meg, és a legtöbb közösség évente legalább egy alkalommal fesztivált rendez.

Az ír zene
Az írek zenéje pezsgő, életvidám. A zenészek többféle hangszeren játszanak - ha nem is az íreket jelképező hárfán, de hegedűn, fuvolán, sípon, tangóharmonikán és gitáron, valamint két, csak az Ír-szigetre jellemző hangszeren, az uillean sípon (ez olyan, mint a skót duda, de nem tüdővel, hanem fújtatóval pumpálják fel) és bodhranon, mely kecskebőrrel bevont dob. A kocsmai örömzenéléseken kívül érdekesek lehetnek az ún. fleadh-k (kiejtése kb. flaa), melyeket a Comhaltas Ceoltóirí Eireann (koaltasz keoltori ajran) 200 irodájának valamelyike szervez, és ha szerencsénk van, meghívnak egy ceilidhbe, vagyis zenés-táncos mulatságba.

ÉTKEZÉSI SZOKÁSOK ÉS LEHETŐSÉGEK

Régebben az ír ételek fő jellemzője a mennyiség és nem a minőség volt, de a helyzet javulóban van. A legjobb éttermekben egyre ötletgazdagabb módon készítik el a kiváló hazai alapanyagokat: a tenger gyümölcseit, a lazacot, a tengeri pisztrángot, az osztrigát és kagylókat, a marha- és bárányhúst, valamint a vadhúsokat.

Étkezés
Aki az Ír Köztársaságban biztosra akar menni, az rendeljen "ír reggelit", vagy ahogy Észak-Írországban hívják, "Ulster fry"-t. Ez általában gyümölcsléből és/vagy gabonapehelyből és zabkásából áll, majd egy jókora tányéron a következők valamelyike vagy éppen mindegyike: szalonna, vékony kolbász, véres vagy májas hurka, tojás, paradicsom és gomba. Ezt általában búza- vagy szójakenyérrel és pirítóssal adják, némely esetben burgonyafánkkal. A pubokban
łAz atlanti osztrigák ünneplése is kapható tea és kávé, és a legtöbb egy-két egyszerű harapnivalót, pl. szendvicset is kínál. A kora este az étlapra kerülő, olcsóbb ételekből álló turistamenük egyre jobban elterjednek, csakúgy, mint a laktató és viszonylag olcsó "high tea", ami nem más, mint egy egyszerű meleg étel pl. fish and chips, vajas kenyér, dzsem és tea.

Italok
A társadalmi élet központja vitathatatlanul a pub, vagyis a kultúrkocsma. Kevés ír kocsma próbál többnek kinézni, mint ami, és bár külsőleg nem más, mint az ivászatra specializálódott lebuj, a barátságos hangulat azonnal rácáfol az első benyomásokra. A legtöbb ír az itt készült whiskeyt (errefelé ugyanis így írják) és sört fogyasztja. A leghíresebb ír ital a Dublinban 1759 óta főzött Guinness, ez a sima, csaknem fekete, keserédes sör - tetején az elmaradhatatlan, krémes és drapp habbal. A második a whiskey, melyből mintegy 15-félét tartanak nyilván, például a Jameson's- és a Gilbey's-féle érett malátawhiskeyt és a világ legrégebbi (legális) whiskeylepárlójában, a Bushmillsnél készült ritkaságot.

Térség: Galway

Város: Galway

Válogasson útjaink közt téma szerint!