+36 26 560 043
Utazás módja
Ország
Dátum
Utazás módja
Térség
Hajótársaság
Hajó
Dátum
Rugalmasság
Utazás időtartama
Ár (tól-ig)

Baltikum körutazás: Vilnius-Riga-Tallinn

Észtország, Tallin

Szállás típus: Hotel ***
Ellátás: Reggeli
Utazás módja: Repülővel
Időtartam:
Típus: Körutazás, Városlátogatás
Indulás:

csoportos körutazás

Előfoglalási kedvezmény:
3 hónappal indulás előtt: 10 000 Ft/fő

 

Apró, de lenyűgöző országok történelmi városkákkal, középkori, barokk és art nouveau emlékekkel, érintetlen természettel, végtelen tengerpartokkal!

Dátum 2021. június 12 - 17.

Időtartam 6 nap/5 éj

Utazás Menetrendszerinti repülőjárattal

Repülési idő Kb. 3 óra

Elhelyezés 3 csillagos szállodákban

Ellátás Reggeli

Idegenvezetés A csoportot magyar nyelvű idegenvezető kíséri.

Minimum létszám 20 fő

 

Baltikum körutazás ajánlatunk programleírása

 

1. nap: Vilnius

Elutazás Budapestről rigai átszállással a litván fővárosba, Vilniusba. Érkezés az esti órákban, transzfer a szállodába. Szállás Vilniusban (2 éj).

 

2. nap: Vilnius, Trakai

Reggel városnézésre indulunk Vilniusban, felfedezzük az óváros fő látnivalóit: a Katedrális teret a Szent Stanislaus katedrálissal és a harangtoronnyal, a gótikus Szent Anna templomot, a Báthory István által alapított egyetem épületét és a Hajnal-kaput. Ezután a közeli Trakai várához látogatunk, amely a litván nagyhercegség központja volt 1323-ig. A tó közepén fekvő szigetre épült várkastély téglaépülete Litvánia legtöbbet fotózott nevezetessége.

 

3. nap: Rundale, Jurmala

Reggel Lettországba utazunk, elsőként a Rundale kastélyba látogatunk. A Baltikum Versailles-ának is nevezett csodás barokk kastélyt ugyanaz az olasz építész, Rastrelli tervezte, aki a szentpétervári Téli Palotát is. Érdemes megtekinteni a gyönyörűen helyreállított francia stílusú kastélyparkot is. Délután a közeli Jurmala városában időzünk, a tengerparti nyaralóhely 150 éve várja a pihenésre vágyókat, itt élvezhetjük a friss tengeri levegőt, a part menti fenyvesek illatát és a puha homokos partot. Séta a tengerparton, a romantikus art nouveau épületek között, majd továbbutazás Rigába. Szállás Rigában (1 éj).

 

4. nap: Riga, Sigulda, Gauja Nemzeti Park

Reggel buszos városnézés Riga Art Nouveau negyedében és a belvárosban, majd gyalogos városnézés Riga óvárosában, ismerkedés a 800 éves Hanza város fő látnivalóival és macskaköves utcáival: dóm, főtér, Parlament, Riga kastély, régi kereskedőházak, Lőportorony. Délután látogatás a Gauja Nemzeti Parkban: a Gauja-folyó völgyét gyönyörű táj veszi körül, ismerkedés a helyi legendákkal Sigulda várának romjainál, majd látogatás a középkori Turaida várában. Késő délután hosszabb utazás után érünk Észtországba, szállás Tallinnban (2 éj).

 

5. nap: Tallinn

Félnapos városnézés az észt fővárosban, Tallinnban, ismerkedés az óváros és a belváros látnivalóival: sétánk során érintjük a 13. századi dómot, az ortodox St. Alexander Nevsky katedrálist és a Toompea kastély is. Délután szabad program.

 

6. nap: Tallinn, elutazás Budapestre

Kora reggel transzfer a repülőtérre, hazautazás rigai átszállással Budapestre.

A programok sorrendje változhat.

Találatok - /

Indulás

Időtartam

Szobatípus

Ár

 

 

Adat / lap
/

A részvételi díj tartalmazza: repülőjegyek, szállás 5 éjszakára reggelivel, programok a leírás szerint, útlemondási biztosítás.

A részvételi díj nem tartalmazza: repülőtéri illeték: kb. 52 000 Ft/fő, belépőjegyek a nevezetességekhez (helyszínen fizetendő, kb 40 EUR/fő), borravalók, utasbiztosítás.

Érintett desztinációk:

Észtország

Látnivalók

Tallinn

Kevés olyan hely van Európában, ahol ennyire megmaradt a XIV-XV. század hangulata, mint Tallin óvárosában. Középkori falak, tornyok, kövezett utcák.
Toompea a domb, amelyen a város kialakult. A várban tartják az országgyűléseket.
Toomrik az evangélikus katedrális, amely 1233-ban épült. A Művészeti Múzeum egy XVIII. századi épületben található Toomkiriktől nem messze. Kiek-in-de-Kök, a magas vaskos torony 1475-ben épült. Kellemes sétát tehetünk Kadriorg parkjában, Tallin óvárosától keletre. Barokk palotájával együtt az orosz cár részére készült.
Tallinban sok szálláslehetőséget találunk, de a nyári időszakban foglalnunk kell.
Óvárosában ekkor számtalan hangulatos kávézó várja vendégeit, legtöbbjük idény jelleggel. Az éjszakai élet pezsgő.

Hiiumaa
Kicsi, ritkán lakott sziget. Legnagyobb városa, Kärdla tele van kertekkel és fákkal.
A Keresztek Dombja arról nevezetes, hogy kézzel készült keresztek hevernek szerte-szét. 1781-ben ugyanis az utolsó 1200 svéd, akit deportáltak, itt tette meg utolsó istentiszteletét. Azóta hagyománnyá vált, hogy aki először jár a szigeten elhelyez itt egy keresztet. A második legnagyobb település Käina, amely idillikus környezetével ejti rabul a látogatót. A sziget déli részén a Käina-öböl partján található. Védett madarairól híres.

Saaremaa
Az ország legnagyobb szigete. Fővárosában, Kuressare-ban láthatunk egy XIII. századi várat, kissé nyugatra a botanikus kertet.

Lahemaa Nemzeti Park
Az ország keleti részében található ez a gyönyörű terület. Láthatunk itt sűrű erdőt, tengerpartot, XVIII. századi udvarházakat, számos tavat, folyót és vízesést. A vízesések 56m magasból zúdulnak alá. Palmse-ban találjuk a park gyöngyszemét, egy XVIII. századi barokk udvarházat, amelyet korabeli bútorokkal rendeztek be. A közelben XVII. századi szeszfőzedét, szállodát és magtárat is láthatunk. Palmse a helyszíne a Viru Säru zene és táncfesztiválnak minden páros év júliusában.
A 400 éves halászfalu, Altja is megőrizte korabeli arculatát.

Gasztronómia:
A füstölt hal, különösen a pisztráng észt specilitás. Ezen kívül a véres hurka és a véres palacsinta is nemzeti eledel. Egy észt család asztaláról nem hiányozhat a szirupszerű Vana Tallin likőr, amely émelyítően édes és bódítóan erős. Fogyasztása kávéban, jégen tejjel vagy pezsgőben ajánlott. Észtország legjobb sörei a könnyű Saku és az erősebb Saare, amelyek a Saremaa szigetről származnak.

Térség: Tallin

Város: Tallin

 Észtország fővárosa a középkori városmaggal büszkélkedő Tallinn, ahol az ország lakosságának közel harmada él. A fővároson kívül nagyobb város még Tartu, az egyetemváros, Narva, a határmenti iparváros és a nyári főváros, a kedvező időjárás esetén csaknem mediterrán hangulatú Pärnu.

Lettország

Látnivalók

Riga Vilniuszhoz és Tallinhoz képest se nem túl szép, se nem túl érdekes. A fővárosban az orosz lakosság aránya meghaladja a lettekét, a levegőben érezni lehet az etnikai ellentéteket.
A város legszebb része a Vecriga, a rigai óváros. Az épületek stílusa a német építészetet követi. Gyönyörű kilátás nyílik a Szent Péter templom tornyaiból a városra. A XIV.században épült Riga Kastély az ország elnökének rezidenciája. A régi és az új negyedeket látványos sugárutak kötik össze és csendes parkok választják szét. Itt található a Szabadság Emlékmű.
A rigai zsidó gettó egykori területén található Riga egyetlen megmaradt zsinagógája, és a Zsidó Múzeum. Érdemes megtekinteni a Motor Múzeumot, ahol az egykori szovjet pártvezérek autói vannak kiállítva.
Nyári estéken a Doma laukums számtalan sörsátra, kávézója és étterme várja a szórakozni vágyókat.

Jurmal látványos, kicsiny falvakkal, homokdűnékkel díszített 20 km hosszú tengerpartja remek pihenőhely. Múzeumok, galériák, éttermek, hangulatos kiskocsmák várják az ide érkezőket.

Sigulda és környéke az ország leglátogatottabb része. Középkori várai, hegyei, völgyei, sziklái meseszerű élményben részesíti az embert. Levegője miatt ismert gyógyközpont, és ez a régió az ország egyetlen téli sportokra alkalmas területe is. A Gauja nemzeti park az ország egyetlen nemzeti parkja, nagyon gazdag élővilággal rendelkezik.

Bauska legnevezetesebb műemléke a XV.században épült kastély. A múzeumnak berendezett kastélyban érdekes kiállítás mutatja be a renoválási munkálatokat. Nyaranta a főtér ad helyet az Ősi zenék fesztiváljának. A barokk stílusú Rundale tér az itáliai építész Rastrelli remekműve.
Kuldiga gyönyörű templomairól erődítményéről és vízeséséről híres.

Lettország a magyar pénztárcáknak meglehetősen drága, nem sokban térnek el az árak a svéd és finn áraktól. Célszerűbb készpénzt, leginkább márkát és dollárt magunkkal vinni, utazási csekkjeink beváltása ugyanis elég nehéz, rengeteg utánjárással jár. A bank- és hitelkártyákat a legtöbb helyen elfogadják. Borravaló adása nem kötelező, de ha nem akarunk zsugorinak látszani, kerekítsük fel a számla végösszegét. Alkudni a piacokon nem tilos, de sok értelme nincs.

Térség: Riga

Város: Riga

Riga történelmi belvárosa Vecríga 1997-től a UNESCO Világörökség listáján található. Különösen jelentősek az XIX-XX. századfordulón épült szecessziós (Art Nouveau, Jugendstil) épületegyüttesek. Ezek Béccsel, Prágával vagy Budapesttel is állják az összehasonlítást. Riga legfontosabb látványossága a Rigai óváros (Vecriga), amely 1997-ben került fel a UNESCO Világörökség listájára. Kitüntetett figyelmet érdemelnek a 19/20. századfordulón épült szecessziós épületegyüttesek az Alberta ielán. A Rigai Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Skanzen) a világ legegységesebb szabadtéri múzeuma, amely több mint 100 eredeti állapotában konzervált lakóépületet, templomot, szélmalmokat és gazdasági épületeket mutat be. A Szent Péter templom amelyet a feljegyzések 1209-ben említenek először. A városház tér és a Feketefejűek háza, a nőtlen kereskedők céhének székháza. A Rigai Dóm (A szüzanyának szentelt templom). Építését 1211-ben kezdték. Jelenleg a Lett Lutheránus egyház püspöki szék temploma. Rendkívüli értéke az 1601-ben készített orgonája Ez 7000 síppal a világ egyik legnagyobb mechanikus templomi orgonája. A Szabadság emlékmű. 1935 novemberében leplezték le. A Lett szabadság emlékműve egy női szobor, aki a feje felett egy három csillagból álló ívet tart. A három arany csillag Lettország három tájegységét Kurzeme-t, Vidzeme-t és Latgale-t szimbolizálja. (forrás wikipedia)

Litvánia

Látnivalók
A fővárosnak különleges, kettős hangulata van, amelyet annak köszönhet, hogy két kultúra találkozásánál fekszik. Nagy hatással volt, és van rá Európa kultúrája és Oroszország kultúrája is. Rengeteg náció élt a 2.világháború előtt a városban, de a menekülésre kényszerített lengyelek, és a kivégzett zsidók többé már nem tértek vissza. Az ország 1991-ben nyerte el, vagyis inkább harcolta ki függetlenségét. Európa legnagyobb óvárosa a Katedrális térrel és magával a székesegyházzal kezdődik. Az itt látható rengeteg műemlék közül kiemelkedik az egyetem épülete, az Elnöki Palota és a csillagvizsgáló. Az óváros felett magasodik a Három Kereszt hegy, amely az itt keresztre feszített szerzetesek emlékének tiszteleg. Az Újvárosban mindenképpen nézzük meg a Kivégzett Litvánok Múzeumát. Itt, a KGB volt székházában egykori rabok mutatják be szenvedéseik színterét.

Curonian Spit hosszan elnyúló, varázslatos homokzátony, haraphatóan tiszta levegővel, látványos élővilággal. Rengeteg sportolási lehetőség található a tengerparton, bérelhetünk jetskit, horgászhatunk, de akár búvárkodhatunk is. Nagyon kellemes időtöltés esténként a frissen füstölt hal és a vodka mellett a fenyőillatú tengerparton a barátokkal beszélgetni.

A Keresztek Hegye meglehetősen bizarr látványt nyújt, és furcsa érzéseket kelt az emberekben. Több ezer keresztet állítottak itt a helyiek, és a szovjet hatalom hiába próbálta ezeket éveken keresztül földbe döngölni, a hét évszázados tradíciót bulldózerekkel nem tudták megsemmisíteni.

Palanga a legdivatosabb litván tengerparti nyaralóhely. Hosszú, homokos part, rózsakert, fenyőerdők és a Borostyán Múzeum várja a turisták hadát. A szezont nyitó júniusi, és a záró augusztusi fesztivál rendkívül látványos.

A litván árak nem sokban különböznek a magyar áraktól, mindenki megtalálja az ízlésének és pénztárcájának leginkább megfelelő szolgáltatásokat. A pénzváltás nem okoz gondot, utazási csekkjeinket azonban csak a nagyobb városokban tudjuk beváltani. Sokfelé található pénzkiadó automata, ezeket is használhatjuk. Vigyázzunk arra, hogy ne fogadjunk el sérült bankjegyeket, nem fogunk tudni túladni rajta.
A borravaló nem kötelező Litvániában, de általában 5-10%-ot szoktak a pincéreknek adni.

Térség: Vilnius

Város: Vilnius

Vilnius (lengyelül Wilno, belaruszul: Вільня/Vilnia és oroszul Вильна) Litvánia fővárosa és egyben legnagyobb városa. Részben ma is fallal övezett történelmi belvárosa, a UNESCO Világörökség listáján található 1994 óta. Katolikus és ortodox érseki székhely, és itt található Kelet-Európa egyik legrégebbi egyeteme, amelyet 1579-ben Báthory István alapított. Látnivalók: 15–16. századi gótikus építészeti együttes. az 1495-1500 között épült Szent Anna templom a 15 században épült Bernhardiner kolostor és a az 1516-ban elkészült Bernhardiner templom A Vilniusi Egyetem építészeti együttese ennek épületei közül ki kell emelni: 17. században kialakított impozáns árkádokkal körülvett Nagy udvart A Nagy udvart és a Sarbievius udvart összekötő részben az egyetem alapítóit (közöttük Báthory Istvánt) ábrázoló 17. századi freskókat A közel 5 millió kötetet örző 435 éves Egyetemi könyvtárat Az 1426-ban épült és 1737-ben barokk stílusban átépített egyetemi (Szent János) templomot A Szent János templom 68 m magas harangtornyát A Katedrális tér Szent Stanislaus Katedrális, jelen formájára 1801-ben építette át Laurynas Stouka-Gucevicius az 57 m magas harangtorony az alsóvár A felsővár Gedeminas tornyával Magyar szempontból érdemes megemlíteni a Három kereszt hegye mögött emelkedő másik jelentős kilátópontot, a Bekes hegyet. Ez a hegy nevét Bekes Gáspárról kapta, aki Báthory István hadvezéreként került Vilniusba. Bekes Gáspár 1579-ben a közeli Grodno alatt esett el. A katolikus egyház – miután Bekes protestáns volt – megtagadta eltemetését, ezért Báthory István személyesen jelölte ki a város felé emelkedő magaslatot sírhelyéül. Emlékére emlékmű is épült, ez 1838-ban összedőlt. A romok között talált sisakot és koponyát mint Bekes Gáspár ereklyéit a Vilniusi Történelmi Múzeumban őrzik. forrás: wikipedia
Válogasson útjaink közt téma szerint!